BOTOX

Niechirurgiczna prosta metoda wygładzania uciążliwych głębokich bruzd. Przypadki, w jakich ma zastosowanie:  zmarszczki na czole, bruzdy między brwiami, kurze stopki, linie czołowe itp.

Wstrzyknięcie preparatu BOTOX powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. BOTOX rozluźnia tylko nadmiernie aktywne mięśnie, do których został wstrzyknięty. Jedynie miejsca leczone pozbawiane są w ten sposób zmarszczek. W ciągu kilku dni widoczne jest znaczące wygładzenie zmarszczek. Efekt działania BOTOXu utrzymuje się do 4 miesięcy, a po kolejnych kuracjach rezultaty mogą utrzymywać się znacznie dłużej. Kiedy BOTOX przestaje działać, skóra jest gładka, wypoczęta i bardziej elastyczna. Zmarszczki nie są już takie głębokie, jak przed leczeniem.

Leczenie BOTOXem należy rozpocząć wcześnie – nie czekając na powstanie głębokich bruzd. Zapobieganie efektom starzenia się skóry jest zdecydowanie prostsze niż niwelowanie już występujących zmian. BOTOX jest przykładem na działanie zapobiegawcze – niwelujemy zmarszczki, nie dopuszczając do ich pogłębiania i powstawania bardzo widocznych bruzd. Uniesienie opadających powiek sprawia, że twarz będzie znacznie bardziej wypoczęta.

Zabieg polecany kobietom i mężczyznom od 30 roku życia.