Zamykanie naczyn krwionośnych

MEDestetica zaprasza na laserowe zamykanie poszerzonych naczyń krwionośnych na skórze twarzy i dekoltu. Zabiegi w obrębie tych partii ciała wykonywane są przez dr Haduch, natomiast zamykanie naczyń krwionośnych w obrębie kończyn dolnych konsultuje i wykonuje dr n.med. Wojciech Mikusekspecjalista chirurgii ogólnej oraz specjalista angiolog.

Dr Mikusek jest starszym asystentem Kliniki Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. Od początków swojej pracy zawodowej zajmuje się tematyką chorób naczyń krwionośnych. Wykonuje ultrasonograficzne badania dopplerowskie naczyń. Jego praca doktorska tematycznie związana była z ultrasonograficzną diagnostyką dopplerowską przewlekłej niewydolności żylnej.
Posiada liczne certyfikaty ukończenia kursów angiologicznych, ultrasonografii dopplerowskiej, skleroterapii. Bogate doświadczenie naukowe znajduje odbicie w publikacjach w czasopismach naukowych i podręcznikach o tematyce flebologicznej. Jest członkiem polskich i zagranicznych lekarskich towarzystw naczyniowych i chirurgicznych, corocznie uczestniczy w zjazdach flebologicznych i angiologicznych.

Pojawiające się zmiany na kończynach dolnych, pod postacią teleangiektazji tzw. pajączków naczyniowych, żylaków sieciowych, oraz żylaków i towarzyszące im dolegliwości bólowe są przejawem  przewlekłej niewydolności żylnej. W leczeniu tego typu schorzeń najistotniejszą rolę odgrywa diagnostyka ultrasonograficzna, żył układu głębokiego oraz żył układu powierzchownego (tych z których patologią spotykamy się najczęściej). Dopiero wówczas możliwy jest dobór najodpowiedniejszej metody leczenia.  W celu usunięcia teleangiektazji (pajączków żylnych), wykorzystuje się skleroterapię  oraz laser przezskórny. Żylaki sieciowe oraz większe  żylaki, mogą zostać zamknięte bezboleśnie przy pomocy skleroterapii piankowej. Niewydolność dużych pni żylnych leczy się metodami tradycyjnej chirurgii lub coraz częściej, śródżylną oblacją laserową (ELVeS) lub prądem częstotliwości radiowej (VNUS). Zastosowanie jednej z tych metod zależy w ogromnym stopniu   od  indywidualnych przekonań i oczekiwań pacjenta.  Rolą chirurga, angiologa jest  nie tylko wykonanie zabiegu ale również przedstawienie rzetelnej informacji o rezultatach zastosowanej procedury. Warto również pamiętać, że stosowanie odpowiedniej profilaktyki  może w istotny sposób ograniczyć postęp choroby.

Serdecznie zapraszam Państwa na spotkanie

dr n. med. Wojciech MIkusek